Mediolan

Populizm i wyrafinowanie współegzystują w czasie Musica In Metro, serii koncertów letnich, w których udział biorą studenci mediolańskiego konserwatorium grający na stacjach metra. Ci młodzi ludzie marzą zapewne o koncertach w La Scali.
Dzielnice Navigli i Porta Ticinese, gdzie niegdyś urzędowały prostytutki i czarnorynkowi handlarze, ożywiane sa teraz przez kluby, birrerie (piwiarnie) i paninoteche (bary kanapkowe). Inna bezpieczna, atrakcyjna i szykowna dzielnica rozciąga się wokół Via Brera, gdzie znalegć można liczne galerie, małe kluby i restauracje. Większość mediolańczyków woli dyskoteki w pobliskich miastach Brescia i Bergamo. W samym mieście za jedną z najlepszych dyskotek uważa się Gimni’s, Via. B. Cellini 2, w pobliżu Corso Porta Vittoria, pełną złotej młodzieży i odpowiednio drogą.


Mediolan może się poszczycić największą po Bolonii sceną rockową we Włoszech. Spotkać się z nią można w Plastic, w pobliżu Viale Umbria 120, gdzie rozbrzmiewa punk i nowa fala słuchana przez tłumek stylizowany na modnych nowojorczyków lub w pobliskim New Magazine, Strada Via Piceno 3, którego „chrupiącą” atmosferę wzmacniają rozsypane na podłodze skorupki orzeszków ziemnych. Debiutujące zespoły szukają swej szansy występując w Magia Music Meeting, Via Salutati 2. Słuchając muzyki można coś zjeść.

You May Also Like