Rosja – Moskwa

Domy twórców
Rosjanie, niezwykle dumni ze swej wielkiej literatury, zachowują domy pisarzy w nienaruszonym stanie. Można w nich nawet zobaczyć nie dopitą filiżankę herbaty, pozostawioną na kominku. Każdego domu strzeże oddział babuszek, wiernych pamięci mistrza na śmierć i życie.
Dom Lwa Tołstoja, ul. Lwa Tołstogo 21. Jeden z najlepiej zachowanych domów-muzeów w Moskwie. Sławny pisarz mieszkał tu i tworzył w latach 1882-1901.
Muzeum-mieszkanie Dostojewskiego, ul. Dostojewskogo 2, tuż przy pl. Kommuny. Właśnie tu urodził się Dostojewski, a wiele sprzętów jest autentycznych. W 1996 r. przeprowadzano remont muzeum.
Mieszkanie Gorkiego, ul. Małaja Nikitskaja 6/2. Zwiedzający ściągają tu bardziej ze względu na walory architektoniczne (secesja) niż na zbiór przedmiotów, należących niegdyś do Maksyma Gorkiego.
Muzeum-dom Stanisławskiego, Leontiewskij pier. 6. Ciekawsza od samego mieszkania reżysera (na górze) jest kolekcja kostiumów teatralnych w piwnicy. Pochodzą one z takich słynnych spektakli jak Rewizor Gogola czy Otello Szekspira.

ROZRYWKI
Moskwa to wielkie miasto, narzucające szybki rytm życia. Bogata jest tu oferta kulturalna i rozrywkowa. Poczynając od 1 września aż do czerwca odbywają się tu wspaniałe przedstawienia teatralne, baletowe i operowe oraz koncerty najlepszych orkiestr. Bilety są bardzo tanie, pod warunkiem, że zatroszczysz się o nie dostatecznie wcześnie i nie zażądasz miejsca na samym środku pierwszego rzędu. Jeśli nie uda ci się ich kupić w kasie, poszukaj koników pod teatrem.

You May Also Like